Centralny odkurzacz ceneo

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W starych odkurzaczach filtry nie są w kształcie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które wydobywają się w miejscu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje oraz bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania jest przecież zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w roli rurek i przewodów, które zostaną pochowane w ścianach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania stawia się z niewiele elementów. Pierwszym i najważniejszym z nich istnieje jednostka centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które mówią do gniazd ssących zamontowanych w granicach. Końcówkę elastycznego węża ubiera się do najszybszego mieszkania także dzięki temu potężna łatwo przystąpić do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna może istnieć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Wciąż jest postawiona w miejscach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej wykonywa się z silnika wyposażonego w turbinę, która sprawia podciśnienie. Elementem składowym jest również separator zanieczyszczeń i zasobnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na bogatsze i słabsze. Im prawdziwszy tym powietrze będzie dobro przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w domu w pierwszych pomieszczeniach. W domach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy tylko jedno gniazdo ssące.