Ginekologia fizjoterapia

Ginekologia idzie cały czas do przodu. Istnieją jeszcze to nowocześniejsze zabiegi na pytanie ciała ludzkiego. Coraz mniej inwazyjne i jeszcze dokładniejsze. Wielkim problemem wśród współżyjących seksualnie kobiet, jest rak szyjki macicy, który rzeczywiście we wczesnym stadium jego zlokalizowania jest całkowicie uleczalny.

Lecz w sukcesie zauważenia niepokojących objawów, jakie potrafią być produktem takiej choroby, należy niezwłocznie zapisać się do specjalisty na kolposkopie, aby wykluczyć chorobę. Konsekwencją braku powagi przy objawach, może być usunięcie macicy.

Multilan Active

Badanie takie przygotowuje się za pomocą kolposkopu. Jest zatem nic nowego jak mikroskop z wziernikiem. Wziernik zostaje wprowadzony do pochwy z prawym środkiem, aby sprawdzić, jaki odczyn występuje w pochwie. Mikroskop ten powoduje na to, aby otrzymać efekt trójwymiarowy i i sprawia, że wygląd jest powiększony nawet dziesięciokrotnie, dzięki czemu lekarz ginekolog będzie mógł prawidłowo zbadać ściany pochwy i szyjkę macicy, aby skrupulatnie ocenić czy są tam jakieś zmiany. Należy pamiętać, że do badania powinien się przygotować. Lekarz ginekolog zapewne poinstruuje pacjentkę jak należy się zachowywać przed badaniem. Przede wszystkim należy zrezygnować z kontaktów fizycznych także z badań ginekologicznych na tydzień przed planowanym badaniem.

Kobieta poddająca się badaniu kolposkopem, zazwyczaj przebywa na dodatkowym ginekologicznym fotelu. Badanie takie jest zwykle kilka do kilkunastu minut. Jeżeli wyniki są niepokojące to lekarz ginekolog, może zarządzić pobranie wycinka z macicy, wówczas potrzeba będzie powstrzymać się przez jakiś moment od jakiejś aktywności seksualnej, skoro będzie mocna czuć bardzo trudny dyskomfort. W wypadku tego urządzenia i ważne są parametry ergonomiczne, bowiem istnieje ostatnie urządzenie pracy.