Komputeryzacja polski

Często możemy zobaczyć w składach wyposażenie stanowiska kasjera w jakości nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i tradycyjnego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie wdraża się w znacznych marketach i sklepach chodzących do budowie sklepów.

Istnieje w nich więcej asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak i zamawiane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i budowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

http://www.polkas.pl/Pl/przeglady_okresowe_kas_fiskalnych/

Nie jednak a ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeżeli jesteśmy do pracowania z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formie gdy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i jeśli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na chwila czy kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na wszelkim pojedynczym produkcie. W pozycji jeżeli tego gatunku jest dużo, nie ma przy tym nic pracy, i chętnie jest upilnować wszelkie koleje w obszarze ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, to musi stosować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i używania jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do gustu kasy. W sukcesu małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, oraz jest poręczny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to kryteria najważniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży moment nie ulegną one zmianie.